Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

pompa ciepla airwell monoblokPompa ciepła jest coraz bardziej populanym źródłem ciepła w całej Europie.

Instalatorzy coraz częściej proponowali nasze urządzenia nie tylko do chłodzenia, ale również do grzania. Przez ostatnie 30 lat ewoluowały, dostając nowe, lepsze komponenty, zyskując na wydajności i sprawności. Chociaż sama zasada działania nie zmieniła się przez lata, to użycie nowych modeli sprężarek o specjalnej konstrukcji, sterowanych przez przemyślane systemy sterowania z wykorzystaniem nowoczesnych czynników chłodniczych i dopracowanych podzespołów, sprawiło, że jest to coraz bardziej popularne źródło ciepła w całej Europie.

Zasada działania pompy ciepła.

Wykorzystując właściwości fizyczne specjalnie dobranego czynnika, pompa ciepła jest w stanie odebrać ciepło ze źródła o niskiej temperaturze i zamienić je w źródło ciepła o wysokiej temperaturze.

Jak to możliwe?

Aktualnie stosowany w pompach ciepła czynnik chłodniczy R32, przy odpowiednim ciśnieniu i temperaturze, które osiąga za pomocą sprężarki i pośrednich elementów chłodniczych, potrafi odparować nawet w ujemnych temperaturach (czyli w warunkach polskiej zimy), a następnie odpowiednio sprężony gaz zostaje przesłany do skraplacza, oddając ciepło o temperaturze wielokrotnie wyższej, potrafiąc ogrzać wodę w grzejnikach do ponad 60°.

Pompa ciepła, aby dokonać tej przemiany, potrzebuje oczywiście energii, przeważnie energii elektrycznej. Czy w takim razie ma to sens? Zdecydowanie tak, ponieważ ilość ciepła, które pompa ciepła jest w stanie oddać, znacznie przekracza ilość pobranej do jej uzyskania energii elektrycznej. 

Nowoczesna pompa ciepła z 1 kW pobranej energii elektrycznej jest w stanie oddać nawet ponad 5 kW energii cieplnej! 

 

Klimatyzatory Airwell z funkcją grzania to tak naprawdę efektywne pompy ciepła.

Wszystkie aktualnie oferowane klimatyzatory Airwell mają funkcję grzania - są pompami ciepła, mogącymi być efektywnym źródłem ciepła. Oprócz przyjemnego chłodu latem, równie dobrze będą służyły jako okazjonalne źródło ciepła w chłodniejsze wieczory lub nawet jako jedyny sposób ogrzewania. Klimatyzatory z pompą ciepła są też doskonałym rozwiązaniem do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń biurowych. Możliwość ustawienia temperatury dyżurnej 8°C, aby oszczędzać energię w dniach wolnych czy w nocy i szybkie ogrzanie powierza, kiedy tego potrzebujemy, to niezaprzeczalne zalety naszych urządzeń. Ponadto wszystkich tych ustawień można dokonywać zdalnie poprzez aplikację w telefonie. 

Pompy ciepła Airwell Wellea.

pompa ciepla airwell wellea split jednostka wewnetrznaOgrzewanie domu realizuje się zwykle poprzez grzanie wody. Tutaj na pierwsze miejsce wysuwa się pompa ciepła powietrze-woda, która jest sposobem na komfortowe, ekologiczne i ekonomiczne źródło ciepła. Airwell Wellea występuje w wersji Wellea Mono, gdzie wszystkie komponenty znajdują się jednym, zwartym, stojącym na zewnątrz urządzeniu oraz w wersji Wellea Split, która składa się z dwóch mniejszych jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej.

Oba typoszeregi obejmują zakres mocy od 6 kW do 16 kW, co pozwala na dokładne dopasowanie pompy ciepła do ogrzewanego budynku. Konstrukcja tych pomp pozwala na ogrzewanie pomieszczeń z systemem podłogowym, jak i z klasycznymi grzejnikami. Bez problemu podgrzeje też ciepłą wodę użytkową. System sterowania jest przewidziany także do rozbudowanych układów 2-strefowych i współpracy z innym, dodatkowym źródłem ciepła oraz z instalacją solarną lub fotowoltaiczną. 

 

Airwell Wellea to pompy ciepła, w których tzw. „dolnym źródłem ciepła” jest powietrze zewnętrzne. W odróżnieniu od pomp ciepła gruntowych lub wodnych, niezaprzeczalną zaletą powietrznych pomp ciepła, jest łatwość ich montażu i niższa cena. Do tego rosnąca ilość instalacji fotowoltaicznych, daje nam prąd do pracy pompy ciepła, pozwalając ogrzewać się wygodnie, ekologicznie i tanio. 

Kiedy 30 lat temu PZK Hydropol-Dekor rozpoczynał współpracę z francuską firmą Airwell, nikt nie przypuszczał, że pompy ciepła staną się odpowiedzią na zapotrzebowanie na bezemisyjne i komfortowe źródła ciepła.

Nasza szeroka gama nowoczesnych pomp ciepła Airwell Wellea to ekonomiczne oraz wydajne źródła ciepła, doskonale wpisujące się w trend aktualnie zachodzących na całym świecie zmian ekologicznych.

 

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. W cyklicznym newsletterze przedstawiamy nowości sprzętowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem publikując przykłady rozwiązań i artykuły merytoryczne. Jeśli specjalizujesz się w branży klimatyzacji - nasz newsletter z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę.
Zgadzam się z Regulamin
Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

Copyright © Hydropol-Dekor 2019.