Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 
Pompy ciepła Airwell - przegląd możliwości i zalet.
  
Masz wątpliwości czy pompa ciepła do ogrzewania to dobry wybór? Myślisz, że nie da rady, że w Polsce to się nie sprawdza? Oczywiście, że się sprawdza i to od dawna.
Od wielu lat przekonujemy inwestorów, że klimatyzatory i pompy ciepła Airwell, to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie do ogrzewania domów i firm. Zapewniają one ciepłe powietrze w domu w kilka minut oraz brak przyłączy, komina czy popiołu.
 
Czy pompa ciepła będzie korzystnym źródłem ciepła na mroźną zimę?
 
śniegNajczęściej powtarzanym mitem z jakim się spotykamy jest ten, że powietrzna pompa ciepła nie może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania domu, bo nie da rady grzać w ujemnych temperaturach. Nie jest to prawdą! Pompy Airwell Wellea gwarantują pracę do -25°C!
Według IMGW w sezonie zimowym 2021/2022 średnia obszarowa temperatura powietrza wyniosła 1,2°C, a średnia wieloletnia oscyluje koło 0°C. W takich warunkach klimatycznych powietrzne pompy ciepła pracują wydajnie i są bardzo ekonomicznym źródłem ciepła. Przykładowo, pompa ciepła Airwell Wellea Split o mocy 8 kW przy temperaturze zewnętrznej -7°C, ma współczynnik sprawności COP wynoszący 3,25. To oznacza, że nawet zimą, w ujemnych temperaturach, pompa ciepła z 1 kW pobranej energii elektrycznej wytwarza nawet 3,25 kW energii cieplnej.

Sprawność w dłuższym okresie czasu określa współczynnik SCOP (z ang. seasonal coefficient of performance) – sezonowy współczynnik efektywności grzania, określa stosunek uzyskanej w sezonie energii grzewczej do pobranej energii elektrycznej. Współczynnik sezonowy dla ogrzewania SCOP dla klimatu umiarkowanego, to nawet 5,2 dla temp. zasilającej 35°C (ogrzewanie podłogowe) i 3,4 dla 55°C (ogrzewanie grzejnikowe). Nawet przy klasycznym ogrzewaniu grzejnikowym z temperaturą zasilania 55°C pompy ciepła Airwell wykazują się klasą energetyczną A++.
 
Ceny pomp ciepła co raz bardziej przyjazne, szczególnie z wykorzystaniem dotacji.

W ostatnim czasie ceny pomp ciepła zrobiły się znacznie korzystniejsze dla inwestorów. Brak konieczności wykonywania projektu instalacji gazowej, budowy przyłącza oraz komina, których pompa ciepła nie potrzebuje, powoduje, że inwestycja w powietrzną pompę ciepła okazuje się bardzo korzystnym, często dużo tańszym rozwiązaniem w stosunku do innych źródeł ciepła. Pojawiające się możliwości skorzystania z dodatkowego wsparcia w formie dotacji na zakup i montaż urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii sprawia, że inwestycja w pompę ciepła nie jest takim obciążeniem dla domowego budżetu, jak by się mogło z pozoru wydawać. Jest to też świetne rozwiązanie dla domów wyposażonych w instalację fotowoltaiczną.

17692 Montage Image Wellea Split v2Pompy ciepła Airwell Wellea to urządzenia o wysokiej jakości, wyposażone w komponenty znanych firm. Sercem naszych urządzeń jest sprężarka inverterowa Mitsubishi Electric, ciepło przykazywane jest w wysokosprawnym wymienniku Alfa Laval, a następnie przesyłane do budynku dzięki pompie obiegowej Wilo. Do tego dochodzą pozostałe elementy, jak presostaty, naczynie wzbiorcze, elementy sterowania, zamknięte w kompaktowej, estetycznej obudowie. Deklarowane przez nas parametry wydajności, czy sprawności pomp ciepła Airwell Wellea potwierdzone są certyfikatem Keymark. Keymark to dobrowolny europejski znak certyfikacji wskazujący na zgodność z normą europejską (EN) opierający się na testach wykonywanych w niezależnych i kompetentnych jednostkach.


Powietrzna pompa ciepła Airwell Wellea to:

  • brak dymu i pyłu
  • magazynowania materiału do ogrzewania np. węgla
  • brak konieczności jakichkolwiek prac przy źródle ciepła.

Obsługa pompy ciepła Airwell sprowadza się do kilku kliknięć na sterowniku z menu w języku polskim. Obsługa może się też odbywać za pomocą aplikacje w telefonie przy wykorzystaniu modułu wifi, standardowo wbudowanym w każdym modelu.

Jest to zdecydowanie najlepszy sposób ogrzewania na dzisiejsze czasy.

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. W cyklicznym newsletterze przedstawiamy nowości sprzętowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem publikując przykłady rozwiązań i artykuły merytoryczne. Jeśli specjalizujesz się w branży klimatyzacji - nasz newsletter z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę.
Zgadzam się z Regulamin
Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

Copyright © Hydropol-Dekor 2019.