Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Historia Airwell

Od momentu powstania w 1947 roku grupa Airwell znana jest w branży klimatyzacyjnej z wysokiej jakości niezawodnych urządzeń. W wielu swoich historycznych momentach AIRWELL był prekursorem wprowadzanych technologii i rozwiązań sprzętowych. Inwestycja w innowacje zawsze wyróżniała Airwell.

Stąd dziś Grupa Airwell to jeden z wiodących, globalnych producentów systemów klimatyzacji obecny w ponad 80 krajach na świecie.

 

Historia Airwell wraz z rozwojem dystrybucji w Polsce przedstawia się następująco:

 • 1947 r. - założenie w pobliżu Paryża firmy L’Air Conditionné Entreprise (ACE), która staje się rdzeniem grupy Airwell.
 • 1950 r. - rozpoczęcie masowej produkcji pierwszych klimatyzatorów okiennych stosowanych w skrajnych warunkach klimatycznych. ACE była pierwsza europejską fabryką klimatyzatorów z bezpośrednim odparowaniem. Od początku lat pięćdziesiątych produkowała systemy klimatyzacji zarówno do zastosowań mieszkalnych jak i użyteczności publicznej z przeznaczeniem początkowo głównie na rynek afrykański i krajów środkowego wschodu.
 • 1970 r. - otwarcie fabryki w Tillières-sur-Avre i rozpoczęcie produkcji systemów klimatyzacji typu SPLIT. Stało się to możliwe dzięki rozdzieleniu podstawowego urządzenia okiennego na dwie części. Były to pierwsze klimatyzatory typu SPLIT produkowane w Europie.
 • 1975 r. - grupa Airwell wchodzi na rynek dużej mocy znajdujących zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej i przemysłu. Są one chłodzone zarówno powietrzem jak i wodą.
 • 1982 r. - Airwell zaprojektował i wyprodukował pierwszy europejski klimatyzator typu SPLIT, w którym sterowanie odbywa się za pomocą pilota RCW. Zastosowano w nim cichy wentylator osiowy oraz sprężarkę rotacyjną.
 • 1989 r. - rozpoczęcie współpracy między firmą Hydropol-Dekor i Airwell.
 • 1998 r. - Airwell wzmacnia swoją pozycję poprzez rozwój dystrybucji także w innych krajach na świecie oraz przez przejęcie zakładów produkcyjnych w Chinach.
 • 2005 r. - Hydropol-Dekor zostaje wyłącznym dystrybutorem klimatyzatorów Airwell na rynek polski.
 • 2014 r. - Otwarcie akademii szkoleniowej Airwell w Polsce mającej na celu zapewnienie wsparcia produktowego dla wszystkich klientów współpracujących z Hydropol-Dekor.
 • 2017 r. -70-lecie powstania firmy Airwell.
 • 2019 r. - 30-lecie powstania firmy Hydropol-Dekor.

 


  
 

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. W cyklicznym newsletterze przedstawiamy nowości sprzętowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem publikując przykłady rozwiązań i artykuły merytoryczne. Jeśli specjalizujesz się w branży klimatyzacji - nasz newsletter z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę.
Zgadzam się z Regulamin
Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

Copyright © Hydropol-Dekor 2019.