Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Historia firmy

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że  nasza firma obchodziła w 2019 roku Jubileusz 30 lat działania w branży systemów klimatyzacji i wentylacji.

30 lat to ogrom czasu, w którym z małej firmy świadczącej usługi instalacyjne rozwinęliśmy się w jednego z największych dystrybutorów sprzętu klimatyzacji i wentylacji. Od wielu lat jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski klimatyzatorów marki Airwell. W 2015 roku byliśmy w gronie czterech największych dostawców klimatyzacji Airwell w Europie. Te liczby zobowiązują nas do zapewniania najwyższej klasy profesjonalizmu w codziennych kontaktach z naszymi Klientami.

 

Historia Hydropol-Dekor przebiegała następująco:

 

1989  1 maja rozpoczyna działalność HYDROPOL, spółka cywilna Krzysztof Pietrek i Ryszard Reniewski, projektowanie i montaż instalacji sanitarnych, ogrzewania i wentylacji. 

1990   Pierwsze systemy klimatyzacji typu split w Polsce - całkowita nowość w budownictwie na rynku polskim. Przedsiębiorstwo polonijne DEKOR Publidecor SA, z podwarszawskiej Chrośli, wprowadza do swojej oferty francuskie klimatyzatory Airwell.

1991  HYDROPOL rozpoczyna współpracę z firmą DEKOR. Montaż klimatyzacji staje się podstawowym profilem działalności firmy. Nowa siedziba firmy mieści się przy ul.Chełmońskiego 12. Pierwsze klimatyzatory Airwell we Wrocławiu instalowane są w bankach: PKO SA, PKO BP, w Banku Zachodnim, w siedzibie Poczty Polskiej i Centrostalu.

1992  HYDROPOL rozszerza swoją aktywność - klimatyzatory Airwell na Dolnym Śląsku - Lubin, Kłodzko, Jelenia Góra, Polkowice, Głogów. Nowoczesna technologia jeszcze zbyt kosztowna dla prywatnych domów czy mieszkań.

1993  DEKOR Publidecor SA rezygnuje z klimatyzacji. HYDROPOL rozpoczyna bezpośrednią współpracę z fabryką we Francji. Dla dotrzymania szeregu zobowiązań firma zmienia nazwę na HYDROPOL-DEKOR. Pierwsze rozmowy handlowe w siedzibie Airwell w Paryżu zostały połączone z własnym odbiorem pierwszej partii urządzeń. Tego dnia wracamy do Polski ciężarówką z klimatyzatorami. Zostaliśmy czwartym bezpośrednim dystrybutorem marki Airwell w Polsce.

1994  Firma bierze udział w imprezie EUROPARTENARIAT zorganizowanej w Gdyni przez Komisję Europejską i Gdańską Izbę Gospodarczą. HYDROPOL-DEKOR nawiązuje współpracę z brytyjskim producentem urządzeń klimatyzacji IMI Airconditioning Ltd. Przez następne kilka lat obok wiodącej marki Airwell firma oferuje systemy klimatyzacji IMI.

1995  Dynamiczne wejście koncernu BP do Polski. HYDROPOL podpisuje umowę na wyposażanie w klimatyzację IMI wszystkich stacji paliw budowanych przez brytyjskiego inwestora. Rozszerzamy sieć dystrybucji, pozyskujemy nowych partnerów, klimatyzatory Airwell są montowane coraz dalej od Wrocławia. Jako dystrybutor marki Airwell wzmacniamy swoją pozycję na terenie całej Polski.

1998  Airwell kupuje fabrykę w Chinach. W Shenzen powstaje oddział Airwell China Co. Ltd. dokąd będzie przeniesiona produkcja z Europy. W efekcie znacznie spada koszt wyprodukowania urządzeń, pojawiają się linie klimatyzatorów Airwell w cenach dostępnych dla indywidualnego klienta. Koniec współpracy z IMI Airconditioning Ltd.

2001   HYDROPOL-DEKOR koncentruje się wyłącznie na dystrybucji klimatyzatorów i rezygnuje z wykonawstwa. Celem obranej strategii jest eliminacja konkurencji w stosunku do swoich Partnerów - firm instalacyjnych. Wraz z obranym kierunkiem firma zmienia osobowość prawną i nazwę, w KRS zostaje zarejestrowane Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Klimatyzacji HYDROPOL-DEKOR Spółka Jawna.

2002  Firma uzyskała status ekskluzywnego, wyłącznego dystrybutora w Polsce marki Airwell. Walczyliśmy o ten status od lat. Zwyciężyły argumenty systematycznego wzrostu sprzedaży, posiadania szerokiej sieci dystrybucji i wieloletniej pracy włożonej w budowę marki Airwell.

2004  Wizyta w Paryżu ze zwiedzaniem okolic z grupą najlepszych dystrybutorów. Odtąd każdy rok współpracy będziemy podsumowywali na wspólnych wyjazdach w świat organizowanych przez naszą firmę dla najlepszych Partnerów.

2006  Zapada decyzja o budowie własnego obiektu przy ulicy Cementowej 30. Rok zamykamy tygodniową wycieczką do Chin z naszymi dystrybutorami, wizyta w fabryce Airwell China w Shenzen, potem Pekin, Wielki Mur, Hongkong.

2008  Wprowadzamy się do nowej siedziby. Zapaść na rynku pożyczek hipotecznych w USA powoduje ogólnoświatowy kryzys. Z tego powodu firma bardzo dotkliwie zaczyna odczuwać wzrost kursów walut. Mimo to nie decyduje się na podniesienie cen.

2015  HYDROPOL-DEKOR wśród 4 czołowych dystrybutorów marki Airwell w Europie.

2016  AKADEMIA Airwell - otwieramy centrum szkolenia dla Partnerów, aby móc zapewnić jeszcze lepsze ich wsparcie techniczne. Laboratorium ze stanowiskami testowania pracy różnych systemów klimatyzacji umożliwia symulację i diagnozowanie różnych awarii. 

2017 → Airwell obchodzi 70 urodziny. Prace nad prototypem klimatyzatora rozpoczęli w 1947 roku, w 1950 roku uruchomili masową produkcję okiennych, pierwszy split system wyprodukowali w 1970 roku.

Wprowadzamy na rynek własną markę klimatyzatory ACSENSE, produkt dla klienta oczekującego wysokiej jakości w dobrej cenie.

2019  HYDROPOL-DEKOR obchodzi 30 urodziny. Tradycją stało się zakończenie wspólnie przepracowanego roku wyjazdem z naszymi najlepszymi Partnerami w świat. W poprzednich latach byliśmy w Izraelu, Egipcie, Meksyku, na Kubie, w Turcji, Tajladii i innych ciekawych miejscach. 

 

Przedstawiamy galerię wspomnień z wyjazdów z Partnerami naszej firmy:

 

 

Wyjazd szkoleniowy Kenia 2019 r.
Przed siedzibą fabryki Airwell Paryż 2003 r.
Magazyn Airwell w Paryżu
Zwiedzanie fabryki Airwell w Chinach 2006 r.
Zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego
Zwiedzanie fabryki Airwell we Włoszech 2007 r.
Wycieczka Włochy 2007 r.
Zwiedzanie fabryki Airwell w Izraelu 2008 r.
Pamiątkowe zdjęcie Partnerów przy ścianie płaczu
Wycieczka do Turcji 2009 r.
Wyjazd do Chin i Tajlandii 2011 r.
Przed fabryką Airwell w Chinach
Wycieczka na Teneryfę 2013 r.
Fuerteventura 2014 r.
Grand Canaria 2016 r.
Gand Canaria wycieczka po wyspie
Kuba 2017 r.
Meksyk 2018 r.
Silna ekipa w Meksyku:)
Previous Next Play Pause

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. W cyklicznym newsletterze przedstawiamy nowości sprzętowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem publikując przykłady rozwiązań i artykuły merytoryczne. Jeśli specjalizujesz się w branży klimatyzacji - nasz newsletter z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę.
Zgadzam się z Regulamin
Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

Copyright © Hydropol-Dekor 2019.