Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

oznaczenia energetyczne blog Hydropol

Jaką pompę ciepła wybrać do domu?

Pompa ciepła - jako urządzenie do grzania - nie jest niczym nowym. Już pierwsze klimatyzatory sprzedawane w Polsce w latach 90-tych, czyli ponad 30 lat temu, miały funkcję grzania w wybranych modelach. Urządzenia z tą funkcją nie były niczym innym, jak pompami ciepła typu powietrze-powietrze. Od samego początku obecności klimatyzatorów Airwell na polskim rynku, użytkownicy podkreślali zalety tych urządzeń - możliwość szybkiego uzyskania wysokiej temperatury powietrza w domu czy biurze.

oznaczenia energetyczne blog Hydropol

Oznaczenia energetyczne

Etykieta energetyczna klasyfikuje urządzenia w 7 kategoriach (od A do G) w zależności od zużycia energii elektrycznej. Najbardziej efektywne urządzenia należą do grupy A (zielony kolor). Omawiana etykieta zawiera również takie informacje jak model, wydajność chłodniczą i grzewczą, poziom hałasu – dzięki czemu pozwala użytkownikom porównać różne urządzenia. Przy wyliczaniu rocznego zużycia energii elektrycznej założono pracę urządzenia w pełnej wydajności średnio przez 500 godzin rocznie w trybie chłodzenia i przy pełnym obciążeniu.

dobór klimatyzatora blog Hydropol

Jak odpowiednio dobrać klimatyzację?

 

W katalogach firm klimatyzacyjnych umieszczanych na stronach internetowych, w sklepach czy nawet w hipermarketach budowlanych mamy olbrzymią ilość różnego rodzaju urządzeń klimatyzacyjnych. Czym kierować się przy wyborze? Czego szukać i o co pytać, żeby wydane na klimatyzator pieniądze dały nam satysfakcję z dobrego zakupu?

technologia DC Inverter Airwell

Technologia Airwell Inverter

Elastyczność działania, cicha praca i szybkie osiągnięcie zadanej temperatury. Dodatkowo komputerowe sterowanie błyskawicznie odpowiadające na zmiany temperatury wewnątrz pomieszczenia i dużo zaoszczędzonej w ten sposób energii. To czynniki sprawiające, że technologia DC INVERTER jest naprawdę opłacalna. Jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, zaprojektowane by zapewnić użytkownikom klimatyzacji komfort połączony z prostotą i intuicyjnością obsługi.

mity na temat klimatyzacji

Mity na temat klimatyzacji

„Klimatyzacja jest droga”

Koszt klimatyzacji zależy od układu pomieszczeń. Można znaleźć dobre systemy klimatyzacji za jedyne kilkaset euro (w tym instalacja). Ponadto, można rozpocząć instalację klimatyzacji tylko w jednym pokoju przed przedłużeniem jej na resztę domu. Wreszcie, można osiągnąć znaczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie jeśli zdecydujemy się na instalację z pompą ciepła. Jakie inne znacie Państwo "mity"? 

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. W cyklicznym newsletterze przedstawiamy nowości sprzętowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem publikując przykłady rozwiązań i artykuły merytoryczne. Jeśli specjalizujesz się w branży klimatyzacji - nasz newsletter z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę.
Zgadzam się z Regulamin
Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

Copyright © Hydropol-Dekor 2019.