Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

etykieta energetyczna

Oznaczenia energetyczne

Etykieta energetyczna klasyfikuje urządzenia w 7 kategoriach (od A do G) w zależności od zużycia energii elektrycznej. Najbardziej efektywne urządzenia należą do grupy A (zielony kolor). Omawiana etykieta zawiera również takie informacje jak model, wydajność chłodniczą i grzewczą, poziom hałasu – dzięki czemu pozwala użytkownikom porównać różne urządzenia. Przy wyliczaniu rocznego zużycia energii elektrycznej założono pracę urządzenia w pełnej wydajności średnio przez 500 godzin rocznie w trybie chłodzenia i przy pełnym obciążeniu.

 

WYDAJNOŚĆ CHŁODNICZA

Wydajność chłodniczą zdefiniowano jako moc urządzenia w kW pracującego w trybie chłodzenia przy pełnym obciążeniu. EER czyli wskaźnik sprawności energetycznej definiujemy jako stosunek wydajności chłodniczej do ilości energii elektrycznej zużytej przez urządzenie w celu osiągnięcia tej wydajności.

 

WYDAJNOŚĆ GRZEWCZA
Wydajność chłodniczą zdefiniowano jako moc urządzenia w kW pracującego w trybie grzania przy pełnym obciążeniu. COP czyli wskaźnik sprawności energetycznej w trybie grzania definiujemy jako stosunek wydajności grzewczej do ilości energii elektrycznej zużytej przez urządzenie w celu osiągnięcia tej wydajności.

 

Kategorie EER w trybie chłodzenia:
A             >    EER    >    3,2
B    3,2    >    EER    >    3,0
C    3,0    >    EER    >    2,8
D    2,8    >    EER    >    2,6
E    2,6    >    EER    >    2,4
F    2,4    >    EER    >    2,2
G    2,2    >    EER    >    
Kategorie EER w trybie grzania:
A             >    COP    >    3,6
B    3,6    >    COP    >    3,4
C    3,4    >    COP    >    3,2
D    3,2    >    COP    >    2,8
E    2,8    >    COP    >    2,6
F    2,6    >    COP    >    2,4
G    2,4    >    COP    >    

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. W cyklicznym newsletterze przedstawiamy nowości sprzętowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem publikując przykłady rozwiązań i artykuły merytoryczne. Jeśli specjalizujesz się w branży klimatyzacji - nasz newsletter z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę.
Zgadzam się z Regulamin
Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

Copyright © Hydropol-Dekor 2019.