Skip to main content
mity na temat klimatyzacji 2

Mity na temat klimatyzacji

Mity na temat klimatyzacji

W swojej pracy najczęściej spotykamy się z następującymi błędnymi osądami, które można nazwać "mitami":

 

1 mit - „Klimatyzacja jest droga”

Koszt klimatyzacji zależy od układu pomieszczeń. Można znaleźć dobre systemy klimatyzacji za jedyne kilkaset euro (w tym instalacja). Ponadto, można rozpocząć instalację klimatyzacji tylko w jednym pokoju przed przedłużeniem jej na resztę domu. Wreszcie, można osiągnąć znaczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie jeśli zdecydujemy się na instalację z pompą ciepła.

2 mit - „Klimatyzacja przenosi bakterie i sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób”

Klimatyzacja nie tylko chłodzi i rozprowadza powietrze (lub podgrzewa w przypadku pompy ciepła), ale również oczyszcza.
Dzięki wyrafinowanym systemom filtracyjnym klimatyzatory usuwają dym, pyłki i inne zanieczyszczenia z powietrza, które są często przyczyną alergii i problemów z oddychaniem.
Klimatyzacja filtruje powietrze i usuwa cząstki i bakterie. Zmniejsza odkładanie się pyłu na podłodze i meblach, pomaga czyścić powietrze, a tym samym przyczynia się do zdrowego stylu życia.

3 mit - „Klimatyzacja jest użyteczna tylko w lecie”

Z pompą ciepła system zapewni komfort cały rok. Spełnia dwie funkcje: chłodzenie latem i ogrzewanie zimą. Z biegiem czasu, pompy ciepła okazują się być bardzo ekonomiczne.

4 mit - „Pompa ciepła jest tylko tymczasowym sposobem ogrzewania”

Pompa ciepła powietrze klimatyzacja jest pełnoprawnym system ogrzewania. Zimą w trybie ogrzewania można ogrzać swój dom z klimatyzacją w taki sam sposób jak w tradycyjnych systemach ogrzewania. Będziesz cieszyć się niezrównaną jakość powietrza i równomiernie rozproszonym ciepłym powietrzem. System działa nawet przy temperaturach zewnętrznych tak niskich jak – 15 ° C.

5 mit - „Zmiany temperatury są szkodliwe dla zdrowia”

Bardzo gorące dni są szkodliwe dla zdrowia. Aby zwalczyć temperaturę, nasz organizm kieruje dopływem krwi do skóry, może to prowadzić do osłabienia, zmęczenia i wyraźnego spadku aktywności. Zwłaszcza wśród dzieci i osób starszych. Z tego względu, klimatyzacja to pozytywny wkład do naszego dobrego samopoczucia. W rzeczywistości choroby przypisywane klimatyzacji wynikają ze złej konserwacji systemu lub złych ustawień. Indywidualny system klimatyzacji zainstalowany i regularnie konserwowany przez uprawnionego specjalistę daje wyraźną poprawę zdrowia: wyższą jakość powietrza, lepszą odporność na stres i mniejsze zmęczenie. W lecie, w celu uniknięcia uczucie przechodzenia od gorąca do zimnego otoczenia, kiedy wchodzących lub wychodzących z pomieszczenia, temperatura w pomieszczeniu powinna być ustawiona nie niżej, niż 7 ° C do 9 ° C poniżej temperatury zewnętrznej.