Skip to main content

Co znaczy „wysoka jakość powietrza”?

Co znaczy „wysoka jakość powietrza”?

W czasach, w których średnio spędzamy 20 godzin dziennie wewnątrz pomieszczeń i samochodów musimy zwracać szczególną uwagę na to, czym oddychamy – czyli co unosi się w środku. Obecnie stosowane w klimatyzatorach rozwiązania pozwalają tym urządzeniom na znacznie więcej niż tylko dbanie o temperaturę i wilgotność powietrza.

Przez „jakość powietrza” rozumiemy też usuwanie z niego nieprzyjemnych zapachów, alergenów, bakterii, kurzu, roztoczy oraz zapewnienie odpowiednio dużej ilości naładowanych ujemnie jonów.
Te czynniki w rzeczywistości podnoszą jakość powietrza i przyczyniają się do zapewnienia ludziom zdrowia i dobrego samopoczucia. W konsekwencji jakość powietrza otrzymywanego dzięki klimatyzatorom AIRWELL jest dla naszych inżynierów jednym z głównych priorytetów przy produkcji urządzeń.

W klimatyzatorach AIRWELL stosowane są powszechnie następujące rodzaje filtrów:

  • Standardowe filtry lub filtry wstępne: eliminują największe cząsteczki (kurz lub inne zanieczyszczenia). Są one wielokrotnego użytku (czyszczenie wodą z mydłem), lampka ostrzegawcza informuje, kiedy potrzebują oczyszczenia.
  • Aktywny filtr węglowy: Specjalnie zaprojektowane, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy (tytoń, gotowanie, zwierząt domowych), są to filtry typu foto-katalitycznego – powinny być umieszczone w świetle co 6 miesięcy, aby przywrócić optymalną wydajność.
  • Aktywny filtr elektrostatyczny (EFS): W tych filtrach naładowane elektrycznie cząsteczki są przyciągane przez serię płyt spolaryzowanych. Bardzo dokładnie oczyszczają powietrze zbierając wszelkie pyłki, roztocza, bakterie, dym tytoniowy itp. Oryginalna wydajność może być przywrócona po prostu przez mycie wodą.