Skip to main content

Zdrowa klimatyzacja

Zdrowa klimatyzacja

Duszne, źle wentylowane pomieszczenia mogą być przyczyną problemów ze zdrowiem. Do tego dokładają się zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. W gorące dni szczególnie myślimy o wykorzystaniu klimatyzacji. Czy klimatyzacja jest zdrowa? Zależy jaka:). Postanowiliśmy przybliżyć ten temat Państwu na przykładzie marki AIRWELL.

W lecie gorące powietrze zawiera wysoki poziom wilgotności sprawiając, że czujemy się gorzej, jest nam duszno, niektóre osoby skarżą się na trudności z oddychaniem i ucisk w klatce piersiowej. Może to spowodować problemy ze snem i odpoczynkiem. Do tego ciężkie, gorące powietrze w bezwietrzne dni zatrzymuje w sobie wszystkie zanieczyszczenia. Wielkie chmury smogu wiszące nad dużymi miastami występują właśnie przy takiej pogodzie! Dodatkowo duże – tak lubiane przez nas – okna mogą spowodować wzrost temperatury we wnętrzu do nieznośnych wartości. Najlepiej wiedzą o tym ludzie, którzy mają mieszkania pod dachem. Nawet niewielkie nasłonecznienie powoduje, że pomieszczenia na poddasz nagrzewają się szybko do wysokich temperatur. Dobrze dobrana klimatyzacja schłodzi powietrze do komfortowej temperatury oraz pozbawi je nadmiaru wilgoci – zapewniając wszystkim zdrowy sen i spokojny odpoczynek.

Kolejnym elementem ważnym dla naszego dobrego samopoczucia jest poziom hałasu. Istotnym jest, by był on możliwie niski. Klimatyzatory AIRWELL są projektowane tak, by być praktycznie niezauważalne. Rozprowadzają chłodne, wolne od zanieczyszczeń powietrze tak cicho i równomiernie, że trzeba specjalnie zwrócić na nie uwagę by w ogóle zauważyć, że tam są. Mówimy o nich „ciche jak szept” i nie jest to przesada. Dbamy by nasze klimatyzatory były szczególnie ciche. Pracująca jednostka wytwarza poziom hałasu niższy niż przeciętny pracujący komputer lub cichy szept człowieka.

Ostatnią – być może najważniejszą dla naszego zdrowia – funkcją klimatyzacji jest usuwanie z powietrza alergenów i zanieczyszczeń – więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać w tym artykule (przejdź do artykułu) poświęconym technologii AirCare oraz opisującym zasadę działania i skuteczność stosowanych przez nas filtrów.