Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Czy klimatyzacja hałasuje?

Od 1999 roku, standardowy poziom hałasu generowany przez klimatyzator domowy jest ograniczony do 35 dB. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, dzięki postępowi firmy AIRWELL w zakresie izolacji akustycznej, poziom hałasu klimatyzacji znacznie się zmniejszył.
Obecnie poziom hałasu jest porównywalny z mikro-komputerem. Nie zapomnijmy też, że w środowisku hałaśliwym i zanieczyszczonym klimatyzacja pozwala mieć zamknięte okna. Jakość powietrza oznacza także ciszę.

AIRWELL koncentruje się na usprawnieniu kluczowych elementów systemu klimatyzacji by w efekcie uczynić całą instalację tak cichą, jak to tylko możliwe.

WENTYLATORY

Systemy redukcji szumów obejmują zarówno jednostki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Do rozwiązań stosowanych w jednostkach zewnętrznych należą:

  • wentylatory spiralne z dźwiękochłonnych materiałów
  • odpowiednio zaprojektowane tunele aerodynamiczne
  • starannie dobrane kąty natarcia krawędzi wentylatora
  • badania dotyczące optymalnej liczby łopatek i ich kształtu by zmniejszyć prędkości obrotowe

W jednostkach wewnętrznych natomiast:

  • odpowiednio zaprojektowane i szerokie kanały powietrzne
  • duża średnica wentylatorów
  • dźwiękochłonne materiały

SPRĘŻARKI

Sprężarki obrotowe i spiralne są coraz częściej stosowane w klimatyzatorach, ponieważ oferują wyższą wydajność energetyczną i są cichsze od tradycyjnych sprężarek. Ponadto, technologia INVERTER oferuje lepszą kontrolę nad szybkością pracy wentylatora i zapewnia większą elastyczność zmniejszając hałas.

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. W cyklicznym newsletterze przedstawiamy nowości sprzętowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem publikując przykłady rozwiązań i artykuły merytoryczne. Jeśli specjalizujesz się w branży klimatyzacji - nasz newsletter z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę.
Zgadzam się z Regulamin
Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

Copyright © Hydropol-Dekor 2019.